7. 12. 2010


V úterý 7. prosince jsme jeli na vánoční výlet na zámek Loučeň. Sraz jsme měli před školou v 7. 45 h. Autobus přijel o pár minut později, protože chumelilo a všude bylo hodně sněhu. V autobusu bylo ale příjemně a delegátka Markéta si s námi povídala o vánočních zvycích.

Když jsme dorazili na místo, nejdříve jsme se nasvačili, a pak se vrhli do zasněženého stromového labyrintu. Paní učitelka nás pozorovala z dřevěné věžičky, odkud měla přehled.

Když jsme se vymotali ven, šli jsme na výstavu perníčků. Každý z nás si také nějaký koupil. Paní perníkářka nám ukázala, jak se takové perníčky zdobí a nakonec se nám podepsala polevou. Perem to už prý ani neumí. Paní učitelka slíbila, že doma ozdobí perníčky také tak pěkně a přinese nám je ukázat. Už se těšíme.

Pak jsme šli na zámek, kterým nás provázel pan kníže Alexander Taxis. Bylo to tam krásně vánočně vyzdobené. V jedné komnatě jsme si směli zahrát na klavír. Prý tam hrál i Bedřich Smetana. V jiné komnatě jsme si zase mohli sami ozdobit perníčky, ale šlo to špatně. Dostali jsme teplý čaj na zahřátí a na konci prohlídky také čokoládu a dáreček, který smíme rozbalit až pod stromečkem.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí, ale nejvíce nás zaujalo, že kněžna chodila na nočník.

Cestou do školy jsme si povídali o tom, co jsme si zapamatovali, a protože jsme byli všichni šikovní, dostali jsme adventní kalendáře.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=415616598647596 limit=40]